akcje Amazon

Obszar działania Amazon

Amazon.com, Inc. oferuje inwestorom niezwykle szeroki zakres produktów oraz usług. Nic zatem dziwnego, że firma jest bardzo popularna na całym świecie, a to z kolei wpływa na jej notowania giełdowe. Cena akcji Amazona nieustannie rośnie, natomiast jego kapitalizacja jest ogromna. Co warto wiedzieć o tej spółce zanim zdecydujemy się na inwestycję?

Spółka AMZN działa w trzech różnych segmentach i tym samym oferuje produkty pozyskane od innych podmiotów, a także pośredniczy w ich sprzedaży. To jednak nie wszystko. Amazon produkuje urządzenia elektroniczne i zajmuje się ich dystrybucją.

Poprzez swoją spółkę córkę o nazwie Whole Foods Market, Inc. i za pośrednictwem markowych sieci sklepów, Amazon sprzedaje także zdrową żywność i ekologiczne produkty.  Ten międzynarodowy gigant handluje również bananami z plantacji spełniających etyczne standardy upraw i warunków pracy, a także awokado, jarmuż, wołowinę i pstrąga z upraw i hodowli ekologicznych.

Jak kupić akcje Amazon?

Zacznij od wyboru profesjonalnego brokera, który będzie pełnił rolę pośrednika pomiędzy Tobą, a giełdą. Z wykorzystaniem platformy transakcyjnej rozpoczniesz inwestycje w zaciszu własnego domu. Jedyne czego potrzebujesz to dobre połączenie z internetem i nieco kapitału na sam początek. W branży działa wiele firm tego typu, dlatego aby ułatwić sobie wybór sprawdź ofertę Saxo Bank Polska. Akcje Amazon znajdują się w indeksie NASDAQ, a zatem szukając pośrednika, sprawdź koniecznie który z nich daje Ci do niego dostęp.

Pamiętaj jednak, aby nie podejmować decyzji w pośpiechu. To właśnie od brokera zależy mnóstwo najważniejszych parametrów handlu, a w tym ilość dostępnych narzędzi analitycznych czy też wysokość opłat. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ofertę Saxo bank Polska.

Najważniejsze informacje o Amazon Inc.

Spółka Amazon na początku swojej działalności była związana z branża IT i założona przez słynnego Jeffa Bezosa. Najpierw handel opierał się tylko na książkach. Już po ok. miesiącu działalności jego firma wysyłała towar do ponad czterdziestu krajów świata. W ciągu zaledwie jednego roku, Jeff Bezos wypracował aż 20 000 USD zysku, przy czym popularność Amazon cały czas rosła. Jej niewątpliwą zaletą był niezwykle przyjazny dla użytkownika interfejs.  To właśnie na tej stronie po raz pierwszy wprowadzono system informacji zwrotnej, który był stosunkowo nowatorski jak na tamte czasy.

W 1999 r. akcje spółki Amazon weszły w skład indeksu giełdowego NASDAQ. Dzięki temu ruchowi, Amazon z małej księgarni internetowej przekształcił się w ogromny międzynarodowy sklep.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here