Jak korzystnie finansować samochód ciężarowy

Zakup samochodu ciężarowego stanowi duży wydatek dla firmy i zwykle jest to odczuwalne dla jej budżetu. Zwykle przedsiębiorcy nie decydują się na nabycie auta za gotówkę, lecz za pomocą zewnętrznego finansowania. Jeśli zastanawiamy się, jak korzystnie finansować samochód ciężarowy, trzeba zdecydować się na zaciągnięcie kredytu lub skorzystanie z leasingu.

Na rynku dostępnych jest wiele kredytów na samochody, ale duża część dotyczy aut dostawczych maksymalnie do 3,5 tony. Na szczęście wiele banków rozszerzyły swoją ofertę, niestety uzyskanie takiego kredyt zazwyczaj wiąże się z koniecznością wypełnienia większych formalności niż w przypadku aut osobowego. Trudności w nabyciu auta na kredyt lub leasing mogą mieć firmy posiadające już inne zobowiązania związane z flotą samochodową. Druga grupa to firmy rozpoczynające działalność lub podmioty biorące udział w przetargach.

Korzystne finansowanie samochodu ciężarowego

Na szczęście istnieją miejsca, gdzie można skorzystać z finansowania bez zbędnych formalności oraz relatywnie łatwo. Doskonałym przykładem jest oferta MAN FINANCIAL SERVICES dostępna na stronie https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/nowe.html. Jest to rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, która oczekuje wsparcia i serwisu nie tylko w kraju, ale również za granicą. Z tej oferty mogą skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa.

Mamy tu wiele korzyści. Przede wszystkim wszystkie koszty finansowania są wliczone do jednej miesięcznej raty. Dotyczy to nie tylko kapitału i odsetek, ale także kosztu rejestracji auta, podatku drogowego, ubezpieczenia, gwarancji oraz kontraktu serwisowego. Wszystkie usługi są dostępne przez wiele lat — w całym okresie finansowania.

Procedura uzyskania takiego finansowania jest prosta i szybka. Wszystkie niezbędne formalności można wypełnić w jednym miejscu, a firma uzyskuje dedykowanego opiekuna. Okres finansowania można wybierać elastycznie — od 24 do 60 miesięcy, natomiast po zakończeniu umowy samochód można zwrócić lub dokonać wykupu na korzystnych warunkach.

Oferowane są różne pakiety produktów finansowych. Podstawowy pakiet Comfort zabezpiecza wszystkie planowane prace związane z przeglądem auta. Są to czynności zalecane przez producenta, a więc bez ich wykonania nie możemy liczyć na pełne uznanie gwarancji. Producent przejmuje w tym przypadku wszelkie obowiązki organizacyjne, a także administracyjne. Można również zdecydować się na pakiet rozszerzony ComfortSuper. Dodatkowym składnikiem są tutaj naprawy wynikające z zużycia eksploatacyjnego podzespołów. Prace są wykonywane na bieżąco w razie potrzeby, a więc ten rodzaj kontraktu zapewnia kompletną obsługę serwisową auta.

Finansowanie przez MAN FS dostępne na stronie manfs.pl jest więc rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorstw, które chcą korzystać z pojazdów ciężarowych bez utrudnień. Firma nie musi blokować własnego kapitału, a w przyszłości ustrzeże się przed problemami związanymi z utratą wartości samochodów. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie w sytuacji, gdy firma chce w przyszłości dokonać kolejnych inwestycji.

Warto dodać, że wszystkie koszty są stałe i z góry przewidywalne. Ponadto firma nie ponosi kosztów związanych z eksploatacją, poza pracą kierowcy, kosztem paliwa i cykliczną wymianą opon. MAN FS zajmuje się również obsługą w przypadku konieczności likwidacji szkód komunikacyjnych. Jest to więc nowoczesna oferta na miarę XXI wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here