Pożyczki bez zdolności kredytowej.

Instytucje finansowe prześcigają się w ofertach kredytowych. Proponują pożyczki na wymarzone wakacje, na samochód czy na zbliżające się święta. Jednak jest kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze najkorzystniejszej z ofert.

Przede wszystkim: porównuj oferty. Bardzo często korzystamy z oferty pożyczki banku, w którym prowadzimy bieżący rachunek. Warto jednak sprawdzić kalkulator pożyczki i porównać różne oferty na rynku. Kalkulator pożyczki może nam pomóc zaoszczędzić trochę pieniędzy. Dzięki niemu możemy porównać przede wszystkim koszty i oprocentowanie, a co za tym idzie łączną kwotę do zwrotu. Żaden to interes dla Kowalskiego, kiedy pożyczy 1.000 zł, a musi oddać 2.000 zł. Nie bój się pytać, dopytywać. Masz prawo do rzetelnej informacji i tego, aby oferta banku lub innej instytucji finansowej została Ci przekazana w sposób jasny i zrozumiały dla Ciebie. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, to co masz zamiar podpisać, a jeśli coś nie jest dla Ciebie jasne, to jak wyżej: pytaj. Wielu konsumentów wpada w kłopoty, ponieważ najzwyczajniej w świecie, nie czyta, tego, co podpisuje. Często oferty pożyczkowe mają promocyjne oprocentowanie przy określonych warunkach, np. prowadzeniu rachunku bankowego o określonych wpływach miesięcznych. Upewnijmy się, że jesteśmy zapewnić takie wpływy na rachunek. Jeszcze jedną ważną zasadą, przy zaciąganiu zobowiązań, jest to, aby nie kierować się impulsem, emocjami. Nerwy to bardzo zły doradca a decyzje podejmowane pod wpływem silnych emocji, bardzo często są nietrafione. Niestety konsekwencje takich decyzji nie zawsze można odkręcić. Jednak jeśli chodzi o pożyczkę, to pamiętaj, że w takiej sytuacji, szczególnie jeśli zaciągnąłeś pożyczkę za pośrednictwem internetu, że masz prawo do odstąpienia od umowy. Warunki odstąpienia od umowy znajdziesz w …. umowie. I właśnie dlatego warto ją przeczytać przed podpisaniem. Warto również policzyć, łącznie, ile tak naprawdę w kwocie, którą musimy oddać, jest zysku dla banku, i czy nie są to koszty zbytnio naciągane.
Są to rady uniwersalne, które można wykorzystać, nie tylko przy zawieraniu umów kredytowych, ale przydają się również w codziennym życiu. Jeśli zaś chodzi o możliwość porównywania ofert, to kalkulator pożyczki jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwoli porównać oferty różnych banków i wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję. Kalkulator pożyczki jest dostępny w różnych wersjach w internecie i zwykle wystarczy wskazać, jaka kwota pożyczki nas interesuje oraz okres spłaty. Resztę robi za nas kalkulator pożyczki. Oczywiście należy pamiętać, że zdarzają się sytuację, w których kalkulatory takie operują nieaktualnymi danymi lub oferta banku zmienia się z dnia na dzień. Jeśli więc planujemy jakiś większy zakup i nie posiadamy na to własnych środków, to zanim pożyczymy pieniądze od banku, sprawdźmy, czy nie przepłacamy. W końcu, jak mawiał pewien aktor w reklamie pewnego banku, małe oszczędności biorą się z małych a duże z dużych. Dlatego lepiej dwa razy sprawdzić, niż przepłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here