kelner

Kelner jest to osoba, która obsługuje klientów w lokalach gastronomicznych takich jak restauracje, bary, puby, kluby nocne lub firmy zajmujące się cateringiem. Obsługa taka ma miejsce przez cały czas przebywania klienta w danym lokalu. Starając się o miejsce pracy jako kelner powinieneś wiedzieć, jakie kandydat do tego zawodu powinien mieć predyspozycje oraz w jaki sposób można stać się kelnerem.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kelner-kim-jest-i-jak-nim-zostac/

W jaki sposób zostać kelnerem?

Jest to jeden z zawodów, który nie wymaga specjalistycznego wykształcenia. Nie będzie ono potrzebne tym bardziej, jeżeli pracę ma być podjęta jako praca dorywcza czy praca sezonowa. Pracodawca zainteresowany będzie bardziej w jaki sposób się wyrażasz, w celu sprawdzenia swojej kultury osobistej, oraz jak prezentujesz się i jaki masz styl bycia. Czasami nie jest wymagane jakieś szczególne doświadczenie zawodowe, chociaż w wielu przypadkach jest mile wymagane. Nie znaczy to jednak, że wykształcenie w takim zawodzie nie istnieje. Takie wykształcenie będzie o wiele bardziej potrzebne w lokalach eleganckich, hotelach czy kilku gwiazdkowych restauracjach.

Edukacja w zawodzie kelnera

Podstawowym sposobem uzyskania wykształcenia w zawodzie kelnera i jest wybór odpowiedniej szkoły średnie. Technik usług hotelarskich będzie tutaj strzałem w dziesiątkę. Jeżeli w szkole w naszej okolicy nie znajduje się taki profil, do szukajmy podobnych w szkole branżowej lub policealnej. Będzie to cykl nauczania przedmiotów ogólnokształcących oraz przedmiotów dotyczących psychologii, gastronomii wiedzy na temat przyrządzania potraw i napojów, podstaw przedsiębiorczości, języków obcych oraz rozwijania zdolności interpersonalnych. W trakcie drogi edukacyjnej uczeń musi zaliczyć odpowiednie praktyki w lokalach gastronomicznych. Oceniane są przy tym umiejętności znajdowania z siebie w nowej sytuacji oraz sposób w jaki obsługiwani są goście. Oprócz szkoły średniej bądź policealnej istnieją również inne metody zdobywania wykształcenia kelnerskiego. Są to oczywiście kursy zawodowe, organizowane przez urzędy pracy i organizacje użytku społecznego. W ich programie znajdują się elementy nie odbiegające od szkoły średnie. Kurs kończy się egzaminem zawodowym, który będzie zwiększał nasze szanse na rynku pracy, ale da nam również możliwość pracy jako barman.

Zobacz też: http://trudnyklient.pl/jak-zostac-szewcem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here