Kredyt

Wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego. Najczęściej wynika to z potrzeb, gorzej, jeśli zaciągamy dług na realizowanie zachcianek.
Takie podejście do pieniędzy może wpędzić w kłopoty. Najlepiej unikać zaciągania niepotrzebnych długów. Znacznie mądrzej jest żyć skromnie, a jeśli bardzo chcemy kupić sobie coś, co byłoby spełnieniem marzenia, warto rozważyć i przeanalizować sposoby na zwiększenie dochodów. Takie myślenie o finansach pomaga utrzymać ich odpowiedni poziom na koncie. Nie damy się wtedy tez namówić na pseudo atrakcyjne warunki oprocentowania kredytów czy pożyczek. Banki robią wiele, żeby zwabić nas do swoich placówek i zatrzymać na dłużej.
Niektóre lekką ręką udzielają kredytów, a potem zajmują się windykowaniem należności.
Niektórzy ludzie są odpowiedzialni i bardzo się martwią, jeśli nie mają możliwości spłacać rat. Inni podchodzą do tego tematu bardzo frywolnie. Przez jakiś czas da się uniknąć konsekwencji, ale po pewnym czasie egzekwowaniem należności zajmą się ludzie, którzy nie będą mieli skrupułów, by odzyskać każdą złotówkę. Chodzi na przykład o komorników.
Może się wydawać, że kredyt 10000 jest niski, a jego spłata nie przysporzy większych trudności. Jednak po czasie może się okazać, że chętnie byśmy się go pozbyli. Kredyt w takiej wysokości ludzie biorą często na zakup lepszego samochodu lub jakichś sprzętów domowych, które bardzo chcą mieć. Zdarza się też, że ktoś, kto nie ma zdolności kredytowej, prosi o wzięcie pożyczki kogoś z rodziny. Obiecuje mu, że będzie mu wpłacać co miesiąc określoną sumę. Jeśli ktoś prosi nas o coś takiego, trzeba to dobrze przemyśleć. W życiu może się wszystko wydarzyć i musimy brać pod uwagę przeróżne ewentualności. Należy zadać sobie pytanie, czy w razie czego, dam radę spłacać zaciągnięty kredyt. W banku liczy się to, co widnieje na dokumentach, a jeśli są tam podane nasze dane, to my jesteśmy odpowiedzialni za regularność wpłat. Tłumaczenia, że ktoś nas prosił o pożyczkę i w rzeczywistości on konsumuje dobra zakupione z udzielonego kredytu na nic się zdadzą.

Ludzie, którzy mają zrównoważone podejście do życia, rzadko zaciągają długi. Mowa tu o osobach, które nie przejmują się zbytnio stanem posiadania. Są zwykle zadowolone z zaspokojenia podstawowych potrzeb i nikt nie ma wpływu na zmianę ich światopoglądu. To osoby, które wydają tyle, ile zarabiają, lub wydają dużo mniej niż zarabiają, a zaoszczędzone pieniądze odkładają na specjalne konto. Nikt nie przekona ich, że warto kupić coś na, co nie mają gotówki. Żadna reklama ani medialny przekaz stworzony przez mistrzów marketingu nie złamie ich nacechowanego prostotą i pragmatyzmem sposobu myślenia.
Warto uczyć się od takich ludzi, gdyż unikają oni w życiu wielu problemów. Nieprzyjemności związane z długami potrafią bardzo skomplikować życie. Kiedy mamy nieuregulowane należności, należy je jak najszybciej pospłacać, a każdy dług koniecznie trzeba traktować priorytetowo. W przeciwnym wypadku narobimy sobie kłopotów i zrujnujemy swoją historię kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here