Jak porównać kredyt?

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebna jest duża gotówka, której akurat nie posiada. Potrzebuje jej, aby założyć swoją firmę albo rozbudować już istniejącą czy po prostu planuje zakup nowego lokalu lub samochodu. Wprawdzie istnieją pewne formy dofinansowania, ale jednak najbardziej popularny i pewny jest kredyt w banku, tym bardziej, że banki bardzo chętnie udzielają pożyczek przedsiębiorcom.

Przed podjęciem decyzji o kredycie

Zanim weźmie się kredyt w banku, warto zdać sobie sprawę z tego, że musi on być spłacony, a więc do comiesięcznych wydatków trzeba będzie doliczyć jeszcze ratę kredytu. Poza tym bank na pewno sprawdzi zdolność kredytową przyszłego pożyczkobiorcy, po to by się dowiedzieć, czy jego sytuacja finansowa pozwoli na spłacenie długu. A więc na pewno weźmie pod uwagę takie czynniki jak, ogólną kondycję posiadanego przez klienta przedsiębiorstwa (jeżeli je posiada), partnerów finansowych czy firmy, z którymi współpracuje. Dodatkowo na pewno sprawdzi jego historię finansową, aby potwierdzić wiarygodność i rzetelność kredytobiorcy. Taką wiarygodność może poprawić fakt wcześniejszego, nawet wielokrotnego, korzystania z kredytów i terminowego ich spłacania.
Trzeba też pamiętać, że uzyskane w formie kredytu środki, trzeba przeznaczyć na określony przez pożyczkodawcę cel. Jeżeli na przykład pieniądze były potrzebne na założenie firmy, bank może zażądać przedstawienia biznesplanu.

Kredyt bankowy online

Ogromnym zainteresowaniem klientów w ostatnich latach cieszą się kredyty online. Jest to bardzo wygodny sposób na załatwienie wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. Nie wszystkie banki udzielają takich kredytów, jednak liczba tych, które posiadają kredyt online w swojej ofercie sukcesywnie rośnie.
Jakie zatem warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt lub pożyczkę online? Będą to:
– zaświadczenie o dochodach (skan lub zdjęcie) lub wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa wynagrodzenie,
– podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera lub poprzez wpłatę tzw. przelewu weryfikacyjnego (jest to zazwyczaj przelew w kwocie 0,1 – 1 zł w celu potwierdzenia danych osobowych), w którego tytule składa się oświadczenie woli o przystąpieniu do umowy.

Gdzie można wziąć kredyt bankowy online?

Jako pierwszy, udzielanie kredytów przez internet, rozpoczął mBank. W jego ofercie znaleźć można kredyty od 500 zł do nawet 150 000 zł. Jednak, jeżeli chodzi o drogę internetową, na pewno nie będzie to maksymalna kwota. Uzależniona ona będzie bowiem głównie od dochodów i miesięcznych wydatków przyszłego kredytobiorcy. A więc tą drogą można liczyć na nie więcej niż 20 000 zł. Ogromnym plusem jest to, że w mBanku nie jest konieczne przedstawianie zaświadczenia o dochodach z miejsca pracy, wystarczy sam wyciąg z konta. Okres spłaty w tym banku może wynosić od 3 do 84 miesięcy.

Oczywiście nie jest to jedyny bank udzielający kredytów przez internet, bowiem takich banków jest już wiele. Na pewno jednak warto docenić zalety kredytu online, a przede wszystkim:
– wygodę (bez wychodzenia z domu),
– szybkość (kredyt nawet w ciągu 24 godzin),
– proste i jasne zasady,
– raty dostosowane do indywidualnych możliwości,
– posiadanie pełnego dostępu do dokumentacji w formie elektronicznej,
– niskie i stałe oprocentowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here