Pożyczka

Każdy, kto musi spłacać kredyt, ma świadomość, jak bywa to uciążliwe i denerwujące. Szczególnie w chudych miesiącach, może się to przekładać na nasze samopoczucie. Bywa, że mamy mnóstwo wydatków, a perspektywa spłaty raty spędza nam sen z powiek.
Najlepiej jest unikać kredytów, kart kredytowych i wszelakich długów. Życie i tak pełne jest niepokojów i stresów, więc trzeba sobie ułatwiać je na wszystkie możliwe sposoby. Można prowadzić wtedy spokojniejsze życie bez zobowiązań.

Jeśli już sytuacja życiowa zmusiła nas do zaciągnięcia pożyczki, trzeba mieć świadomość, że w rzeczywistości nie są to nasze pieniądze. Tak naprawdę w momencie podpisania umowy kredytowej, stajemy się niewolnikami placówki bankowej. Spłacamy przecież nie tylko właściwy kredyt, ale też jego odsetki, prowizje i ubezpieczenie. W końcu pracownicy, doradcy muszą mieć wypłacone z czegoś wynagrodzenia. Utrzymanie lokalu też kosztuje niemałe pieniądze. Życie ponad stan nie jest więc mądrym rozwiązaniem i kształtuje coraz większy konsumpcjonizm w ludzkich postawach.

Gdy postanowiłeś zaciągnąć dług, zastanawiasz się w jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy. Bankowość niemalże bije się o klienta. Środowisko finansowe dobrze wie, że ludzie lubią żyć ponad stan i mocno rywalizują ze sobą o nasze pieniądze, a wszystko to pod przykrywką dobra klienta. W rzeczywistości, biorąc kredyt nabijamy kieszenie i tak bogatych już ludzi. Przykładem tego mogą być popularne chwilówki, o których nie tak dawno temu było głośno. To wzorcowy przykład bezczelnej lichwy i żerowania na ludzkiej naiwności. Takie miejsca należy omijać szerokim łukiem.

Inaczej rzecz się ma w przypadku osób, dla których kredyt nie jest brzemieniem ciężkim do udźwignięcia. Przy wysokiej pensji kredyt nie jest wielkim obciążeniem.
W ostatnich latach banki przeżywają czas świetności, powstaje ich coraz więcej, przez co klienci muszą zrobić obszerniejszy rekonesans, gdy decydują się na kredyt.
Pierwszą procedurą jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej, bywa, że w ogóle jej nie mamy, wtedy bank nie przyzna kredytu.
Dobrze jest wcześniej skrupulatnie przemyśleć decyzję o pożyczce.
Szczególnie jeśli musimy zaciągnąć bardzo wysoki dług potrzebna jest ostrożność. Niektórzy dali się namówić na kredyty we frankach, czego teraz bardzo żałują. Po czasie widać, jak ważne jest pożyczanie pieniędzy w walucie, w której się zarabia. W przeciwnym wypadku wysokość raty może bardzo nas przygnieść finansowo i spowodować, że będziemy musieli bardzo dużo pracować.
Niezależnie od wysokości kredytu i okresu na jaki zostaje zaciągany, dobrze jest pamiętać, że w życiu może stać się dosłownie wszystko. W żadnej dziedzinie życia nie mamy pewności, co będzie za kilka dni. Gdyby ktoś potrafił przewidywać, co stanie się jutro prawdopodobnie byłby najbogatszym człowiekiem na świecie.
Dzisiaj mamy pracę, ale nie wiadomo, czy nie zostaniemy zwolnieni. Nie chodzi oczywiście o to, aby się zadręczać. Wystarczy z tyłu głowy mieć przeświadczenie o nieobliczalności wydarzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here