Sprawy rozwodowe w Gdańsku

Rozwód, co tu dużo mówić, do przyjemności nie należy. Wiąże się z dużym stresem – nie dość, że stanowi sytuację obciążającą psychicznie, to jeszcze wymaga przykrych wizyt w sądzie, czego nie lubi nikt. Na szczęście nikt nie musi zostawać z tym problemem sam – na pomoc przychodzi adwokat od spraw rozwodowych w Gdańsku.

Rozwód nie musi wiązać się z dużymi nieprzyjemnościami, długotrwałymi konfliktami i ogromnym stresem. Ważne jest, aby strony postępowania doszły do porozumienia co do najlepszego dla wszystkich rozwiązania problemu. Wynegocjowany układ zawsze będzie stanowił pewien kompromis, jednak zwykle jest lepszym rozwiązaniem, niż stawianie na swoim za wszelką cenę.

Dobrze, aby strony wynegocjowały rozwiązanie problemu szybko i sprawnie. Trzeba jednak pamiętać, że układ musi być przede wszystkim precyzyjny i starannie przygotowany. Dlatego sprawę nie zawsze można zamknąć w ciągu paru tygodni – zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi opieka nad dziećmi. W takich sytuacjach bowiem sąd wymaga przedstawienia opinii OZSS.

Sprawa rozwodowa w Gdańsku może przebiec sprawnie i bezboleśnie, jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie doświadczonego prawnika. Może to być zarówno adwokat, jak i radca prawny – w obecnej chwili oba te zawody mają niemal jednakowe kompetencje. Prawnicy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie prawa, ale nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że mieli styczność już z wieloma rozwodzącymi się parami. Wiedzą, jak z takimi osobami rozmawiać oraz jak dopasować idealne rozwiązanie do ich potrzeb.

Z zakończeniem małżeństwa wiąże się wiele kwestii prawnych. W grę wchodzi orzeczenie winy bądź rozwód bez orzekania winy, zagadnienie opieki nad małoletnimi dziećmi, alimenty – na rzecz dzieci lub małżonka, a także podział majątku. To, jak szybko sprawa zostanie zakończona, zależy od składu majątku, treści umowy majątkowej małżeńskiej, stosunków rozwodzących się z dziećmi oraz, rzecz jasna, ich podejściem do współmałżonka. Prawnik nie tylko zaproponuje optymalne rozwiązania wszystkich problemów, ale i okaże się doskonałym mediatorem.

Rozwód i przebieg sprawy rozwodowej to złożone zagadnienie. Więcej informacji znajdziesz na Rozwód gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here