specjalista ds. logistyki
Fot. Pexels.com

Osoby spoza branży często stosują zamiennie takie określenia jak spedycja, transport czy logistyka. Jednak nie jest to poprawne. Terminy te nie są zamiennikami. Czym tak naprawdę zajmuje się specjalista ds. logistyki? Jakie są jego obowiązki i ile można zarobić na tym stanowisku?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/specjalista-ds-logistyki-czym-sie-zajmuje-ile-zarabia/

Jaki zakres obowiązków ma specjalista ds. logistyki?

W logistyce kluczowe są działania związane z zarządzaniem dostawą i kontrolowaniem transportu. Drugą najważniejszą gałęzią w tej branży jest nadzorowanie produktów ich zapasów, dostaw, nadzorowanie zapotrzebowania.

Kiedy wkraczamy w zakres obowiązków specjalisty do spraw logistyki możemy wymienić takie obowiązki jak: zarządzaniem transportem, organizacja transportu i dystrybucja towarów, prowadzenie dokumentacji związanej z dystrybucją towarów w kraju jak i poza jego granicami, a także kontakt z przewoźnikami. Oczywiście obowiązki mogą się nieznacznie różnić w zależności od konkretnej firmy i branży w jakiej działa.

Ile zarabia specjalista ds. logistyki?

Zarobki na tym stanowisku są zależne od firmy, w której się pracuje, regionu i konkretnego miasta, a od branży, w której pracujemy. Ponadto jeśli pracujemy z językami obcymi i posługujemy się poza angielskim, niemieckim możemy liczyć na całkiem wysokie zarobki.

Nie zapomnijmy, że doświadczenie także odgrywa kluczową rolę. Osoba, która dopiero rozpoczyna swoją drogę specjalisty otrzyma mniejsze zarobki niż ktoś z 20-letnim stażem. Średnia zarobków na tym stanowisku wynosi 4-5 tys. brutto, zaś starszego specjalisty ds. logistyki koło 5-7 tys. brutto.

Jak zostać specjalistą ds. logistyki?

Osoba na tym stanowisku powinna znać metody zarządzania projektami i realizować je w praktyce, cechować się zarządzaniem czasem. Ponadto warto, aby taka osoba była asertywna. Może być to bardzo przydatna cecha w kontakcie z przewoźnikami.

Ważna jest także znajomość języków obcych. Nawet jeśli obecnie pracujesz w firmie, która działa wyłącznie na terenie Polski to może się to zmienić. Podstawą jest język angielski. Jednak język niemiecki jest równie ważny. Warto rozważyć także naukę tego języka.

Zobacz też: http://trudnyklient.pl/dlaczego-warto-uczyc-sie-jezyka-na-warsztatach-ktore-prowadzi-native-speaker/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here