Jak się pozbyć gniazda os lub szerszeni z posesji?

0
539

Szerszeń i osy mogą być przerażające oraz stanowić zagrożenie dla ludzi i zwierząt, dlatego kiedy zauważymy je w naszych domach i ogrodach lub na balkonach, może to być szczególnie niepokojące.

Nie tylko zadają dość bolesne ukłucie, ale także uwalniają tak zwany feromon bojowy, który mobilizuje resztę kolonii do atakowania i ochrony gniazda. Szerszenie zwykle pojawiają się na wiosnę i jeśli zauważysz gniazdo, musisz wiedzieć, jak sobie z nim radzić.

Gaśnica na osy pomoże w bezpieczny sposób usunąć gniazdo owadów

Gniazda szerszeni oraz os w pobliżu zabudowań stanowią prawdziwe zagrożenie dla ludzi i zwierząt domowych, więc usunięcie ich w celu wyeliminowania tego ryzyka jest często jedynym rozwiązaniem. Jeśli prowadzisz firmę, jeszcze ważniejsze jest, aby zająć się tym problemem jak najszybciej, ponieważ masz obowiązek dbać o ochronę swoich pracowników i klientów. W obu przypadkach zawsze zaleca się skorzystanie z profesjonalnych usług zwalczania szkodników. Jeśli jednak masz odpowiedni sprzęt i odpowiedni środek, jak gaśnica na osy, możesz spróbować samodzielnie usunąć gniazdo.Szerszeń jest największą z os społecznych i wbrew opinii szerszenie są mniej agresywne niż osy pospolite, użądlą tylko wtedy, gdy zostaną sprowokowane lub ich gniazdo jest zagrożone. Osy, pszczoły i szerszenie są często mylone, ponieważ wszystkie mają żółto-czarne paski na ciele. Gniazda szerszeni i os mają wygląd przypominający papierową kulę i są wykonane ze skrawków drewna zmieszanych ze śliną. Jeśli w twojej okolicy pojawia się dużo owadów, prawdopodobnie w pobliżu znajduje się również gniazdo.Gniazda są zwykle umiejscowione wysoko, na przykład na gałęzi drzewa, w krzakach, w wydrążonych ścianach, pod okapami, a nawet w szopie lub garażu czy na balkonie. Jeśli chcesz je usunąć samodzielnie, pomocna może być gaśnica na osy, która zawiera środek biobójczy, który zabije owady w ciągu około 24 godzin. Może również unieszkodliwiać owady przez kilka kolejnych dni, jeśli będą chciały powrócić. Po tym czasie można będzie usunąć gniazdo zachowując wszelkie środki ostrożności. Gaśnica ma zasięg około 5 metrów, dlatego możemy pozbyć się os czy szerszeni nie podchodząc zbyt blisko do gniazda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here