Plastikowe kubeczki jednorazowe

Na każdej imprezie można natrafić na napoje podawane w plastikowych kubeczkach. Nic dziwnego, w końcu kubki plastikowe są bardzo ekonomicznym wyborem, dostępnym na wyciągnięcie ręki. Jest jednak wielu przeciwników tego rozwiązania, którzy wolą stosować tradycyjne, solidne kubki. Jakie zalety i wady mają kubeczki jednorazowe? Czy przeciwnikom chodzi o coś więcej, niż sprzeczność z filozofią ekologiczną?

Kubeczki plastikowe i ich zalety

Nie bez powodu kubki plastikowe są tak powszechnie używane i produkowane na skalę masową. Zarówno ich wytwarzanie, jak i kupno, są bardzo łatwe i tanie. Kubeczki jednorazowe to też ogromna oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba ich zmywać, co jest szczególnym ratunkiem dla organizatorów wielkich imprez, na które przychodzą setki ludzi. Nowe kubeczki plastikowe zapewniają też komfort użytkownikowi, który może być pewien, że jest ich pierwszym i ostatnim użytkownikiem. Warto też wspomnieć o tym, że tego typu naczynia są lekkie, a ich używanie nie niesie za sobą ryzyka stłuczenia. Kubeczki plastikowe to również doskonała reklama dla każdej firmy, której logo może być zauważone przez tysiące osób na wielkich wydarzeniach, serwujących picie w danych kubkach. Jednak łatwość naniesienia wzoru może też zachwycić użytkowników prywatnych, którzy mogą dopasować kolor i treść przedstawioną na kubeczku do każdej okazji. Jak widać, kubki jednorazowe mają cały szereg zalet.

Wady jednorazowych kubków

Oczywiście, wszystko co wydaje się zbyt piękne ma też drugą stronę medalu. Tak jak wiadomo, Kubki plastikowe są zagrożeniem dla środowiska, ponieważ ludzie często je wyrzucają, zamiast oddać do recyklingu. Z kolei tego typu kubeczki bardzo długo się rozkładają, zatruwając glebę i narażając zwierzęta na zagrożenia. Jednak to nie ich jedyna wada, kubeczki jednorazowe zwykle są nietrwałe i nie nadają się do długiego użytku. Ich lekkość często jest też odbierana jako cecha negatywna, ponieważ kubki są bardzo łatwe znoszone przez wiatr, a nawet po nalaniu w nie napoju, często brak im stabilności. Co więcej, nawet jeśli pojedynczy zakup wydaje się dobrym pomysłem, to kupując je regularnie można wydać małą fortunę. Dlatego też kubeczki plastikowe, choć cieszą się popularnością, mają także masę przeciwników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here