Rejestracja spółki akcyjnej

Zastanawiasz się, w jaki sposób zarejestrować spółkę akcyjną w Polsce? Wbrew pozorom to dość proste, choć wymaga posiadania podstawowej wiedzy z zakresu prawa i księgowości. Boisz się samodzielnie podejmować takich czynności? Rejestracja spółki akcyjnej możliwa jest też przez pełnomocnika, z którego usług możesz skorzystać w każdej chwili. Dowiedz się, jak działa firma, która pomaga podczas rejestracji spółki w Polsce.

Rejestracja spółki w Warszawie – czy warto skorzystać z pomocy?

Rejestracja spółki w Warszawie w niektórych przypadkach może okazać się niezwykle czasochłonna i dość problematyczna. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na dopełnianie formalności oraz spacery po urzędach, koniecznie skorzystaj z pomocy firmy Sigtax. To przedsiębiorstwo, które oferuje m.in. usługę, jaką jest rejestracja spółki akcyjnej. W ramach obsługi korporacyjnej otrzymasz unikalne podejście specjalistów, dostęp do ich wiedzy, a także globalnego zasięgu. Zdecyduj się na taką współpracę, a o wiele szybciej uruchomisz swoją spółkę.

Jak wygląda rejestracja spółki akcyjnej w Polsce?

Chcesz złożyć wniosek o założenie spółki akcyjnej? Przede wszystkim pamiętaj o zdobyciu wpisu do KRS. Tę sprawę załatwisz wygodnie przez Internet. Wniosek o rejestrację spółki na portalu PRS należy rozpocząć od założenia nowego konta, a następnie uzupełnienia wniosku. Rejestracja spółki w Warszawie wygląda tak samo, jak w innych polskich miastach. Pamiętaj, że przygotowanie wniosku, jak i jego przesłanie do KRS może być zrealizowane przez:

  • zarząd i jego wszystkich członków;
  • pełnomocnika procesowego, czyli radcę prawnego lub adwokata.

Jeśli nie masz pewności czy samodzielna rejestracja spółki akcyjnej to dobry pomysł, koniecznie skorzystaj z pomocy firmy Sigtax. Otrzymasz w tym przypadku kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie prawa i księgowości. Podczas składania wniosku potrzebne będą takie dane, jak:

  • nazwa firmy wraz z adresem;
  • przedmiot działalności spółki;
  • wysokość kapitału zakładowego, wartość akcji;
  • liczbę akcji uprzywilejowanych;
  • imiona i nazwiska członków;
  • czas trwania spółki;
  • i wiele innych informacji…

Nie sposób to wszystko zapamiętać. Głównie z tego względu rejestracja spółki akcyjnej dla wielu osób jest zbyt skomplikowanym zadaniem. Korzystając z pomocy doświadczonych doradców związanych z księgowością, rachunkowością i prawem masz pewność, że proces rejestracji spółki w Warszawie i nie tylko zawsze przebiegnie prawidłowo, a Ty nie musisz martwić się o formalności. W tym przypadku wszystko załatwia pełnomocnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here