Gdzie wolisz robić dywanowe zakupy

Jeśli chodzi o dekoracje podłogowe, to największym powodzeniem cieszą wykładziny, dywaniki lub dywany. W niektórych pomieszczeniach lepiej zdadzą egzamin wykładziny, a w innych dywany. Co warto przemyśleć zanim dokonamy zakupu?

Zakupy u godnego zaufania sprzedawcy

Istotną sprawą jest miejsce zakupu dywanu lub wykładziny. Każdy z nas spotkał się z handlarzami, którzy pukają do drzwi i oferują dywany. Co prawda jest to coraz rzadszy widok, ale zakup czegokolwiek u takich osób, nie daje nam najmniejszej gwarancji na nabyty produkt. Podobnie ma się rzecz z zakupami w niepewnych punktach na targach, giełdach. Jeśli sprzedawca nie daje nam paragonu, to nie mamy żadnej podstawy do ubiegania się w razie potrzeby o zwrot kosztów zakupu. Co więcej, często nie da się sprawdzić jakości sprzedawanych produktów. Pewniejszym miejscem na zakupy są stacjonarne sklepy. Wiele osób lubi tę formę zakupów, ponieważ zanim podejmie decyzję o zakupie, to może pooglądać, dokładnie wymierzyć i podotykać runo dywanu. Zdjęcia nie zawsze oddają faktyczny wygląd dywanu, więc takie osoby, jeśli widzą dywan na żywo, to łatwiej podjąć im decyzję o zakupie. Sklep zapewnia gwarancję, co również jest pewną formą zabezpieczenia w razie zakupu jakiegoś felernego modelu.

Internetowe zakupy

Od czasu pandemii, większość z nas nauczyła się robić zakupy z domu, przez internet. Jest to bardzo wygodna forma wszystkich zakupów, nawet dywanów. Przykładowo, można wejść na stronę sklepu kochamydywany i według kategorii znaleźć dywan lub wykładzinę, która idealnie pasowałaby do naszego wnętrza. W tego typu internetowych sklepach, obok zdjęcia, często podawane są wszystkie szczegóły, takie jak wymiary, wysokość i grubość runa, rodzaj materiału, z którego jest wytworzony dany dywan. Jest to ogromne ułatwienie między innymi dla osób starszych, które nie mogą lub mają trudność by wychodzić z domu, a chciałyby samodzielnie dokonać wyboru podłogowej dekoracji. Zaletą zakupów internetowych jest gwarancja na zakupiony produkt. Są też sklepy, jak na przykład dywanywitek, które w ramach organizowanej akcji promocyjnej oferują gratisowy transport. Zakupy przez internet dają możliwość dłuższego przemyślenia i podjęcia na spokojnie decyzji o zakupie. Dzięki temu, że możemy dłuższy czas zastanawiać się nad wyborem, to nie podejmiemy pochopnej decyzji. Godzinami możemy oglądać wiele rodzajów, modeli, wzorów, kolorów, kształtów dywanów. Nie będziemy się czuć niezręcznie, że za długo oglądamy jakiś produkt. W sklepach stacjonarnych stresujący jest moment, gdy podchodzi do nas sprzedawca i pyta: „w czym mogę pomóc?”, a my na spokojnie chcieliśmy tylko zapoznać się z ofertą sklepu.

Przewaga sklepu internetowego nad sklepem stacjonarnym

Sklep stacjonarny ma konkretną lokalizację i ograniczoną ilość produktów. Żeby zobaczyć więcej ofert produktów, to trzeba przemieścić się z jednego miejsca na drugie. To z kolei wymaga kolejnego nakładu czasu, sił i pieniędzy na bilet lub paliwo. Internet ma tę przewagę, że siedząc wygodnie w domu można przebiegać wzrokiem po setkach, a nawet tysiącach ofert. W internecie znajdzie się każdego producenta i jego produkty. Dzięki temu można skonsultować zakup z resztą domowników. Poza tym można zapisać ofertę w ulubionych i nie dokonywać od razu zakupu, tylko dać sobie czas na przemyślenie decyzji. Jeszcze jedną ciekawą opcją przeglądania produktów według filtrów. Pozwala to znacząco ograniczyć i zawęzić pole szukania i przeglądania ofert do interesujących nas kryteriów. Przykładowo, jeśli chcemy zakupić dywan do mieszkania urządzonego w stylu boho, to wchodzimy na sklep z dywanami, następnie szukamy miejsca, w którym jest podział na kategorie, szukamy kategorię: dywany boho, klikamy i przeglądamy dywany zakwalifikowane do tej kategorii. Jeśli interesuje nas konkretny wymiar, kolor i przedział cenowy, to również możemy wykorzystać funkcję filtry i zawęzić pole poszukiwań.

Rozmowa z doradcą

W naszym społeczeństwie jest grupa osób, która zanim dokona zakupu droższego towaru, to oprócz konsultacji z przyjaciółmi lub członkami rodziny, potrzebuje porozmawiać z doradcą lub specjalistą. W stacjonarnym sklepie taki sprzedawca zawsze służy pomocą, wiedzą i doświadczeniem. Pomoże dobrać odpowiedni model do naszych potrzeb i możliwości. W dobrej jakości sklepach internetowych często również jest możliwość rozmowy z konsultantem. Sklepy takie proponują rozmowę przez wideoczat, czat lub telefon z pracownikami, którzy chętnie nam pomogą. Co więcej, bez względu na to, czy chodzi o sklep stacjonarny czy internetowy, to sprzedawcy i doradcy są często wykwalifikowanymi pracownikami, którzy regularnie korzystają z aktualnych szkoleń i potrafią doradzić dywany pasujące do stylu, w którym chcielibyśmy urządzić albo mamy urządzone mieszkanie.

Zakupy dzielą się na takie, które bez problemu i większego zastanowienia zrobimy gdziekolwiek oraz na takie, na które potrzeba nam poświęcić więcej czasu. Jedni wolą tradycyjne zakupy stacjonarne, inni są bardziej nowocześni i przestawili się na zakupy internetowe. Bez względu na decyzję gdzie dokonamy zakupu, chodzi o to, żeby podjąć taką decyzję, żeby być zadowolonym z produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here