Chwilówki ratalne, alternatywa dla banków tradycyjnych

Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny nieruchomości, można nieźle się nakombinować, aby zrozumieć, od czego są one zależne, nie znajdując tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi. To znaczy, oczywiście – istnieją pewne kryteria według których ustalane są ceny. W ostatecznym rozrachunku okazują się one jednak kompletnie dowolne. To znaczy, każdy właściciel może tak naprawdę wycenić swoją nieruchomość na taką kwotę, jaka mu odpowiada. Czy ją otrzyma, to już pytanie retoryczne. Właściciel zawsze będzie chciał sprzedać swój majątek po w miarę jak najwyższej cenie, natomiast kupujący, zakupić po jak najniższej. I tutaj po stronie kupującego zaczyna się prawdziwa walka o przyszłość. Zakup nieruchomości bowiem, dla większości osób wiąże się ze zobowiązaniem kredytowym, podpisanym z bankiem na długie lata.
Chcąc dokonać zakupu domu, przeciętny Kowalski analizuje wzdłuż i wszerz, jak to zrobić, żeby wyjść na tymże zakupie jak najlepiej. Oczywiście brane są w pierwszej kolejności (poza ceną, bo ta jest zawsze na pierwszym miejscu w przypadku większości Kowalskich) lokalizacja, wielkość nieruchomości, oraz działki, na której się znajduje, czy ma być to nieruchomość z rynku pierwotnego, czy wtórnego, oraz czy decydujemy się na kupno domu, czy też mieszkania w bloku, a może na zakup samej działki, a dom sobie zbudujemy ? Pytania, pytania i jeszcze raz pytania. Odpowiedź jest jedna – pieniądze. Nie da się kupić nic, nie posiadając tych jakże niewinnie wyglądających, a stanowiących o naszym życiu papierków. I nie chodzi w tym przypadku o kredyt 50000, tylko o dużo bardziej poważne kwoty niestety.
Mówiąc niestety, przeciętny Kowalski planujący zakup jakiejkolwiek nieruchomości, zdaje sobie bowiem sprawę, że będzie to zobowiązanie podpisane z bankiem na długi czas. Często jest to kilkanaście lub też kilkadziesiąt lat. Aby otrzymać taki kredyt, należy oczywiście spełnić warunki na podstawie których zostanie on nam udzielony. Należy mieć stałą pracę, jakieś własne pieniądze na wkład, dobrze jest, jeśli nie posiada się żadnych innych zobowiązań kredytowych. Należy oczywiście pamiętać, że dom stanie się własnością kredytobiorcy dopiero po całkowitej spłacie kredytu. Do momentu całkowitej spłaty, właścicielem nieruchomości tak naprawdę jest bank.
Każdy, kto podjął się tego wyzwania, zaryzykował kredyt hipoteczny i spłaca go w sposób zgodny z ustalonym harmonogramem, można powiedzieć, że jest człowiekiem, który wygrał los na loterii. Skoro bowiem świadomie zdecydował się na zakup domu czy mieszkania pod hipotekę, zrobił to po to, aby w przyszłości mieć to na własność i oczywiście zabezpieczyć w jakiś sposób swoją rodzinę, a przede wszystkim dzieci. I chociaż ciężko czasem z kasą bywa, chętnie przeznaczyłoby się pieniądze na jakiś inny cel jak kredyt-należy za każdym razem powiedzieć sobie, że pieniądze wydane w ten sposób są jednymi z najmądrzej zainwestowanych. Radosne wyjście do kina, na basen, wyjazd na wakacje są również potrzebne każdej rodzinie. Jednak pamiętajmy-są to tylko chwile, których możemy sobie odmówić, jeśli krucho z pieniędzmi lub zamienić na inne mniej kosztowne rozrywki (np. rodzinny spacer czy rower). Spłata domu, w którym mieszkamy jest na pierwszym miejscu. Nigdy nie należy ryzykować jego utratą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here