żagle

Zanim jeszcze wejdziemy na pokład statku czy mniejszej łodzi, to zastanawiamy się, co zabrać na żagle. Pragniemy bowiem być odpowiednio przygotowani i nie zabierać ze sobą rzeczy, które okażą się jedynie zbędnym balastem, którego możemy się pozbyć. Pragniemy bowiem, by nasz wyjazd był przyjemny, a torba lekka. Dlatego w domu zostawimy wszystko, co tylko okaże nam się nieużyteczne tutaj.

Zatem na początek odwiedzimy sklep żeglarski. Spodziewamy się bowiem, że tutaj trafimy na wszystko, co nam się może przydać. Poza tym przeważnie w takim miejscach można przecież trafić na ludzi, którzy mają doświadczenie, gdy chodzi o tego typu wyjazdy, a do tego na pewno posiadają odpowiednie kwalifikacje i wiedzą, co nam mogą doradzić, gdy chodzi o taką przygodę.

Najpierw powinniśmy zadbać o takie rzeczy jak męska odzież żeglarska. Pogoda na wodzie bywa różna, ale temperatura przeważnie jest nieco niższa, dlatego powinniśmy mieć przy sobie zawsze odpowiednie, ciepłe ubrania, w których na pewno nie zmarzniemy. Zwłaszcza gdy powieje chłodniejszy wiatr, który potrafi być dokuczliwy.

Jeśli zamierzamy nocować na tej łajbie, to na pewno powinniśmy także pamiętać o śpiworze. Nie musimy być od razu puchowy, ale wystarczy taki normalny, jaki zabieramy ze sobą przeważnie w podróże. Czasami jednak bywa tak, że na statku jest odpowiednia pościel i nie musimy się tym wtedy przejmować. Ale na pewno warto na to także zwrócić uwagę.

Kolejną rzeczą są oczywiście buty. Klapki co najwyżej przydadzą nam się pod prysznic, ale nie na pokład. Tutaj musimy przecież uważać na różne wystające elementy. Warto zatem zadbać o swoją stopę w odpowiednie sposób. Zatem o wiele lepiej przyda nam się obuwie sportowe, które dobrze dba o całą stopę. Nie warto też inwestować w szpilki czy inne buty na obcasie. Staną się dla nas niepotrzebnym balastem, z którego przecież możemy zrezygnować dzisiaj.

W każdym razie to dopiero początek rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, gdy zamierzamy wybrać się w podróż na wodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here