Szybka gotówka bez wychodzenia z domu.

Definicja kredytu na oświadczenie

Kredyt lub pożyczka na oświadczenie to metody zewnętrznego finansowania kontrahentów banków, SKOK-ów lub instytucji pożyczkowych. Hipotetycznie kredyt na oświadczenie jest wyjściem zezwalającym na zaciągnięcie kredytu tylko na bazie dostarczonego przez klienta oświadczenia o dochodach. Oświadczenie jest składane pod odpowiedzialnością karną, więc bank ufa takim gwarancjom. Równocześnie kredyt na oświadczenie o przychodach nie wymaga potwierdzenia wielkości naszych dochodów. Kontrahent nie musi również potwierdzać miejsca zatrudnienia przedłożeniem umowy o pracę. Dzięki kredytom gotówkowym na oświadczenie oraz pożyczkom na oświadczenie o przychodach, można łatwo oraz efektywnie uzyskać potrzebne finansowanie, bez straty czasu na uciążliwą procedurę weryfikacyjną.

Zmniejszone możliwości brania kredytów na oświadczenie

W efekcie wprowadzenia w życie w Polsce rekomendacji T Komisji Nadzoru Finansowego, wzięcie kredytu na oświadczenie o przychodach jest w praktyce niewykonalne. Wszelkie udzielone przez konsumenta informacje we wniosku kredytowym składanym w banku są dokładnie sprawdzane. W wyjątkowych wypadkach, dla stałych kontrahentów banków można zrobić wyjątek oraz dać kredyt samochodowy lub kredyt gotówkowy na oświadczenie. Każdy bank ma przymus zajrzenia do historii kredytowej klienta w BIK, i dochody ewentualnego kredytobiorcy muszą być uzasadnione odpowiednimi dowodami. Gdy chociażby udzielany jest kredyt na oświadczenie o dochodach, to owe oświadczenie będzie sprawdzone u źródła w zakładzie pracy. Kredyty oraz pożyczki na oświadczenie oferowane są tylko przez niektóre spółki pozabankowe. W takim wypadku rzeczywiście zgodność dostarczonych przez wnioskodawcę informacji dotyczących wielkości przychodów oraz zatrudnienia nie będzie kontrolowana. Dla instytucji pożyczkowych zadowalająca jest weryfikacja informacji personalnych klienta przez transfer weryfikacyjny. Pożyczka przyznawana jest w ułatwionej procedurze, chociażby od ręki.

Kto może wziąć kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie może w zasadzie wziąć każdy kto ma właściwą zdolność kredytową, więc zdolność do zapłaty kredytu w czasie ustalonym w umowie. Innym nie mniej istotnym elementem jest wiarygodność kredytowa, więc dobra historia spłat zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Bank sprawdza czy spłaty były spłacane terminowo i czy na dzień kontroli na koncie dłużnika występuje pewna kwota zadłużenia.

Pożyczka na oświadczenie – warto czy nie?

Korzystając z pożyczki na oświadczenie oczywiście oszczędzamy własny czas. Wniosek złożymy dosłownie w parę minut, i przy zgodzie pożyczkodawcy, pieniądze na koncie możemy mieć jeszcze tego samego dnia. Jeśli zatem zależy nam na tym, żeby chwilówkę uzyskać ekspresowo, takie wyjście z pewnością sprawdzi się w naszej sytuacji. Pamiętajmy jednakże, iż w wypadku pożyczek na oświadczenie, wierzyciele mogą baczniej przyglądać się naszym dotychczasowym działaniom pieniężnym. Muszą bowiem mieć gwarancję, iż udzielenie nam pożyczki nie uderzy w ich interesy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here