Jak zdobyć szybką pożyczkę?

Bardzo wiele osób jest zadłużonych. Jedni biorą kredyty na mieszkania, inni na samochody. Są osoby, które w ratach spłacają nawet taki sprzęt, jak telewizor, robot kuchenny, lodówka czy inne urządzenie domowego użytku

Zaciągnięcie pożyczki wiąże się z obowiązkiem jej spłacania, dlatego temat ten trzeba dobrze przemyśleć. Nigdy, przenigdy nie należy podejmować takiej decyzji pod wpływem emocji. Dużo lepiej i rozsądniej jest wcześniej uzbierać potrzebną kwotę. Dobrą zasadą, której warto się trzymać jest myśl, aby nie wydawać więcej niż zarabiasz. Odkładanie co miesiąc określonej kwoty, sprawi że poczujemy się spokojniejsi o nasze finanse.

Czasem jest niemożliwe odłożyć 100 tysięcy wcześniej. Jeśli potrzebujemy takich pieniędzy na zakup mieszkania lub inwestycje, co do której mamy pewność, że się zwróci, wzięcie kredytu wydaje się rozsądne. Należy porównać wtedy jak najwięcej ofert bankowych, umówić się na spotkania z doradcami, którzy pomogą nam wybrać najkorzystniejszą opcję. Każdy doradca co prawda będzie chciał, abyśmy spłacali raty kredytu w jego banku, bo bezpośrednio przekłada się to na jego wynagrodzenie. Jeśli nie stracimy zdrowego rozsądku to na pewno wybierzemy rozwiązanie, na które nas stać. Starajmy się wtedy wybierać możliwość jak najkrótszej spłaty. Gdy wybieramy niskie miesięczne raty, czas kredytowania się wydłuża i w rzeczywistości spłacamy bardzo wysokie odsetki, a tego chcemy uniknąć.
O ile więc mamy taką możliwość, lepiej przemęczyć się z wyższą ratą, ale po krótszym czasie będziemy mieć spokój. Należy zwrócić uwagę na jak najniższe oprocentowanie kredytu. Wybierajmy spośród takich opcji, żeby bank zarabiał na nas jak najmniej.
Jeśli będziemy świadomymi klientami, nasze portfele to odczują. Dobrze bierze się kredyt, gorzej boli co miesięczna spłata raty. Jeśli pojawi się problem w postaci utraty pracy lub zmniejszenie dochodów i okazuje się, że wysokość raty jest nie do udźwignięcia dla naszego budżetu, nie trzeba załamywać rąk. Rozsądnym rozwiązaniem nie jest wtedy brak przelewów dla banku i nie odbieranie telefonów, kiepsko takie zachowanie wpływa na naszą wiarygodność. W bankach pracują ludzie, którzy wiele rozumieją i ich obowiązkiem jest windykacja należności przez wykonywanie telefonów ponaglających do spłaty. Znacznie mądrzej w takiej sytuacji jest udać się do placówki i porozmawiać o naszym problemie. Doradca ma możliwość zmienić warunki kredytowania, może on wspólnie z nami ustalić niską ratę, którą będziemy w stanie spłacać. Jakiekolwiek wpłaty, ale zachowana regularność przelewów dobrze wpływa na naszą historię kredytową, która może się przydać w przyszłości.
Nie warto dać się wciągnąć w spiralę długów i brać kredyty na spłatę poprzednich. W taki sposób tracimy mnóstwo pieniędzy. Koniecznie trzeba spłacać swoje zobowiązania, ponieważ w przypadku naszej śmierci przechodzą one na naszych najbliższych. Dobrze jest, jeśli wiedzą oni o naszych problemach finansowych, wtedy będą mieli szansę zrzec się majątku w postaci długów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here