Dyskretne pożyczanie pieniędzy

Jesteś przed kolejnymi dużymi wydatkami, być może nadszedł czas, aby ponownie rozważyć jaki jest najkorzystniejszy kredyt.
Pożyczki osobiste stają się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla kredytobiorców. W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. Pożyczkodawcy wydali 90,24 miliarda złotych pożyczek osobistych dla kredytobiorców, którzy osiągnęli najlepsze i najbardziej zbliżone wyniki kredytowe, aż o 67 procent lepsze w stosunku do tego samego okresu w 2015 r., Wynika z analizy przeprowadzonej w kwietniu przez firmy kredytowe . W sondażu oszacowano, że 60 procent kredytobiorców indywidualnych miało dobre lub doskonałe spłaty finansowe kredytów.
Pożyczkobiorcy korzystają z pożyczek z wielu powodów. Jedna z nich spodziewa się skorzystać z pożyczki osobistej na zakup samochodu, a 17 procent na wydatki medyczne. Kolejne 11 procent wykorzystało fundusze do konsolidacji innych długów.
W zależności od tego, ile potrzebujesz i kiedy jest to potrzebne, zaciągnięcie osobistej pożyczki może być korzystne.
Ogromną potencjalną zaletą pożyczki osobistej jest niska stawka, szczególnie dla konsumentów obciążających zadłużenie z tytułu kart kredytowych. Na przykład zaczynają się od 5,95 procent na trzyletniej pożyczce o wartości 30 000 złotych. Dla porównania, średnia wartość karty kredytowej w gotówce wynosi prawie 17 procent. Podczas gdy karty o niskim oprocentowaniu wynoszą średnio 12 procent.
Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest iść z najniższą stopą procentową”, powiedział certyfikowany planista finansowy Rick Kahler, założyciel Kahler Financial Group w Rapid City, S.D.
Drugą zaletą jest szybkość. Osoby ubiegające się o pożyczkę osobową często mogą otrzymać gotówkę w ciągu 48 godzin do 72 godzin od złożenia wniosku, w porównaniu do miesiąca, w którym może to potrwać, jeśli chce się zamknąć kredyt hipoteczny w tydzień, w którym trzeba mieć nową kartę kredytową.
Pożyczkobiorcy z dobrym kredytem prawdopodobnie ma opcje, takie jak zero-procentowa karta przeniesienia salda, lub kredyt hipoteczny (odsetki, od których można odliczyć podatek). Linia kredytowa na domu o wartości 100 000 złotych wynosi 4,74 procent, a kredyt hipoteczny o tej samej wartości, 4,47 procent.

Potencjalni kredytobiorcy powinni rozważyć opcje od banków i kas kredytowych, a także od kredytodawców internetowych. Ten ostatni wydał 10,14 miliarda złotych pożyczek w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2017 r, 2,93 miliarda złotych więcej niż wydanych w bankach i 520 procent wzrostu w porównaniu z 2015 r. Ale ostatnio nastąpił wstrząs w branży.
Chcesz mieć pewność, że patrzysz na to, kto zaciąga pożyczkę. Sprawdź bazy danych, w tym Biuro ds. Lepszego Biznesu i Biuro ds. Ochrony Konsumentów, pod kątem ocen i skarg dotyczących pożyczkodawcy.
Uważnie oceń wszystkie warunki przed złożeniem wniosku, powiedział. Niektóre pożyczki osobiste oferują zmienne stawki, a inne wymagają zabezpieczenia, potencjalnie narażając twój samochód lub dom na ryzyko, jeśli nie możesz nadążyć za płatnościami. Wiele pobiera opłaty z góry, występują również limity, o ile można o nich przeczytać w umowie.
Oferowane warunki mogą również ulec zmianie, gdy pożyczkodawca dokona przeglądu twojego kredytu i zweryfikuje twoje dochody. Zadaj sobie pytanie Jaki jest faktyczny koszt pieniędzy, które oszczędzam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here