Rozwód w Katowicach

Niezależnie od okoliczności, udział w sprawie rozwodowej wiąże się z doświadczeniem silnych, przeważnie trudnych emocji, i zazwyczaj niesie ze sobą wiele konsekwencji dla obu stron konfliktu. Uniknięcie przykrości niemalże graniczy z cudem, ale doświadczony adwokat może skutecznie pomóc przejść przez ten wymagający czas.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu nie tylko opracuje skuteczną linię obrony lub ataku w sali sądowej, ale także doradzi i okaże wsparcie emocjonalne, a przede wszystkim wysłucha, co może okazać się zbawienne zarówno dla samego klienta i jego samopoczucia, jak i dla sprawy rozwodowej, ponieważ prawda, jak głosi porzekadło, nie zawsze leży po środku. Mimo iż nie powinno się traktować prawnika jak terapeuty, łatwo w tym względzie rozróżnić amatora od profesjonalisty, lub profesjonalisty poświęconego danej sprawie od profesjonalisty, dla którego liczą się tylko pieniądze z wygranego procesu. Na szczęście w Katowicach znaleźć można wielu uczciwych zawodowców, dzięki którym rozwód w Katowicach przebiegnie pomyślnie dla klienta.

Jak go znaleźć? Należy zrobić rozeznanie i szukać wśród najlepszych – zapoznać się z ofertą różnych kancelarii adwokackich i sprawdzić, czy są atrakcyjne dla naszej sprawy. Czasami nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „adwokat od rozwodów w Katowicach” i trzeba osobiście umówić się na konsultację z adwokatem. Jeśli nie odniesiemy pozytywnego wrażenia, warto takie spotkania powtarzać z innymi adwokatami do momentu, aż znajdziemy odpowiedniego; takiego, który będzie godnie reprezentował nas w sądzie.

Dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady znajomych, którzy wzięli już katowice rozwód. Nawet jeśli nie mogą polecić konkretnego specjalisty z Katowic, ponieważ rozwodzili się w innych częściach Polski lub świata, ich opinia na temat przebiegu sprawy rozwodowej może okazać się bardzo pomocna. Niezależnie od tego, czy byli zadowoleni ze swojego reprezentanta czy nie, podpowiedzą, jakich cech i umiejętności dopatrywać się u kandydata na naszego adwokata.

Nie zawsze jednak możemy w tym względzie liczyć na znajomych lub członków rodziny. Dlaczego nie warto decydować się na tak zwanego pierwszego lepszego adwokata? Przede wszystkim dlatego, że rozprawy często wiążą się z ogromnymi pieniędzmi, i nie chodzi tylko o czek dla prawnika za wykonane usługi, choć trzeba się liczyć z wysokimi kwotami. Również klient jako strona konfliktu może zostać obarczony karą pieniężną, jeśli nie będzie się odpowiednio zachowywał podczas rozprawy, lub może zostać wezwany do zapłacenia odszkodowania przeciwnej stronie konfliktu. Dobry, doświadczony adwokat może przed takimi stratami klienta obronić.

A co ze stratami moralnymi? Każda wizyta w sądzie może się wiązać z silnymi emocjami, takimi jak stres, strach, czy żal. Sprawa rozwodowa nie kończy małżeństwa bez przyczyny, a przyczyn mogą być miliony – smutnych, traumatycznych, budzących wściekłość. Adwokat prawdziwie oddany sprawie w minimalnym stopniu pomoże radzić sobie z nimi w sali rozpraw, a może będzie pierwszą osobą, która poleci konsultację z terapeutą. Jest to o tyle ważne, że sprawa rozwodowa może się ciągnąć latami.

Bardzo trudno jest jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: ile trwa rozwód? Jak powszechnie wiadomo, wszystko jest względne. Przy polubownym załatwieniu sprawy, rozwód bez orzekania o winie może zakończyć się nawet po jednej rozprawie sądowej lub dwóch, co stanowi niewątpliwie krótszy czas od rozpraw z orzekaniem o winie, które toczyć się mogą przez wiele miesięcy. Wówczas strony powołują wielu świadków mających potwierdzić winę danej strony, co również jest zabiegiem czasochłonnym.

Szczególnie przeciągającą w czasie sytuacją jest ta, gdy jedna ze stron permanentnie nie zgadza się na rozwód.

Telewizyjne seriale i filmy przyzwyczaiły nas do procesów trwających latami, a to nic więcej jak odzwierciedlenie rzeczywistości. Całe szczęście, odzwierciedleniem rzeczywistości są również waleczni adwokaci, których w tym kraju nie brakuje. Wystarczy znaleźć najlepszych z najlepszych.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here