Transport towaru z Chin

Kluczowe znaczenie przy transporcie towaru z Chin ma wybranie odpowiedniej drogi przewozu. W tym zakresie zainteresowani przedsiębiorcy dysponują wieloma ciekawymi możliwościami. Najpopularniejszymi wyborami są: transport morski, kolejowy, lotniczy, drogowy, kontenerowy oraz z pomocą firmy kurierskiej.

Ile kosztuje transport kontenera z Chin do Polski?

Bardzo często przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z transportu kontenerowego (swobodna możliwość przewozu towarów o dużych gabarytach). Taki transport z Chin może jednak potrwać nawet kilkadziesiąt dni. W pierwszej kolejności warto sprawdzić cennik transportu z Chin i dowiedzieć się, ile pieniędzy przygotować na realizację tego typu procesu przewozowego. Transport morski z Chin do Polski może kosztować nawet kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kontenery można przewozić również koleją. W tym przypadku ceny mogą być jeszcze wyższe. Cena transportu kontenera z Chin jest uzależniona m.in. od jego rodzaju i wymiarów.

Ile trwa transport morski z Chin?

Transport z Chin do Polski w wersji morskiej może trwać nawet 3-4 tygodnie. Ważną informacją w tym przypadku jest fakt, że przedsiębiorcy mogą się zdecydować na transport drobnicowy. Transport morski z Chin jest jednak uważany za bardzo bezpieczny i można nim transportować towary niebezpieczne (np. substancje chemiczne). Wybierając powyższy transport z Chin do Polski wypada pamiętać o tym, że:

  • w ten sposób oszczędza się dużo miejsca,
  • w ten sposób przewozi się przede wszystkim towary o większych gabarytach (ale również drobnicę), niebezpieczne, produkty ciężkie i odporne na uszkodzenia oraz o niezbyt dużej wartości (luksusowe warto wysyłać samolotem).

Każdy przedsiębiorca powinien to sobie dokładnie przekalkulować i po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych wariantów wybrać dla siebie ten optymalny.

Ile trwa transport lotniczy z Chin?

Alternatywą dla transportu morskiego jest oczywiście transport drogowy z Chin. W tym przypadku za transport 1 tony towaru można zapłacić nawet 750-800 dolarów. Transport drogowy z Chin do Polski trzeba umiejętnie zaplanować, więc przyda się w tym zakresie pomoc pośrednika. Kolejną propozycją jest transport lotniczy z Chin, uważany za zdecydowanie najszybszą formę przesyłania towarów. Transport lotniczy z Chin do Polski jest stosunkowo drogi, ale za to po maksymalnie 10 dniach adresat otrzyma swoje towary.

Ile trwa transport kolejowy z Chin?

Warto zastanowić się również nad tym, ile trwa transport kolejowy z Chin i czy przypadkiem transport kolejowy z Chin nie okaże się zdecydowanie najlepszym pomysłem na transportowanie towarów. Cena transportu kolejowego z Chin waha się w granicach od 5 do 10 tysięcy dolarów za jeden kontener. Jak widać transport kolejowy z Chin do Polski nie dla wszystkich będzie opłacalną inwestycją. Jest jednak stosunkowo bezpieczny i charakteryzuje się niską awaryjnością. Warto dokładnie sprawdzić, ile kosztuje transport kontenera z Chin, a co istotniejsze towary pojawią się na miejscu już po około 2 tygodniach od momentu wysyłki. Taki transport kontenerów z Chin jest wybierany przez osoby, którym zależy na czasie. Import z Chin za każdym razem należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here