Ubezpieczenie samochodu – pakiety polis ubezpieczeniowych

0
528

Ubezpieczenie samochodu to obowiązek każdego jego właściciela. Dostępne polisy i pakiety ubezpieczeniowe tworzą rozbudowaną grupę, w której dość łatwo stracić rozeznanie. Na szczęście, po lekturze naszego tekstu uzyskasz ogólną orientację w tym zagadnieniu oraz dowiesz się z jakich polis i pakietów ubezpieczeniowych warto korzystać. Skupiamy się szczególnie na sprawach związanych z ubezpieczeniem nowego samochodu oraz możliwością połączenia różnych polis w jednym wspólnym programie ubezpieczeniowym.

Garść statystyk na początek

Wypadki samochodowe, kolizje, usterki, awarie, kradzieże – te i inne zagrożenia czyhają na wszelkich kierowców i właścicieli samochodów osobowych. Niestety, nie wszystkie sytuacje groźne jesteśmy w stanie przewidzieć, nie wszystkie można kontrolować lub nawet przeciwdziałać ich wystąpieniu. Na szczęście – tym co możesz zrobić, jest właśnie ubezpieczenie swojego pojazdu.

Przeglądając statystyki wypadkowe (dla naszego kraju) z ostatnich lat, z pewnością zauważysz dość pozytywną i wartą podkreślenia tendencję. Z roku na rok wypadków drogowych jest coraz mniej – w 2020 roku ich liczba wyniosła niecałe 25 tysięcy (z czego 2,5 tysiąca osób poniosło śmierć, a około 26 tysięcy odniosło obrażenia), i jest niższa o 22% względem wyniku z poprzedniego roku.

Choć taki kształt statystyk cieszy, to jednak warto pamiętać, że są spowodowane nie tylko coraz większymi kompetencjami i bezpieczniejszą jazdą polskich kierowców, ale również wynikają z chęci uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z sytuacjami nagłymi.

Pakiety komunikacyjne dla twojego samochodu

Ubezpieczenia dedykowane dla samochodów można podzielić na kilka głównych. Pierwsze z nich – ubezpieczenie OC – to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, w przypadku, gdy będziesz zobowiązany naprawić szkodę wyrządzoną w czasie użytkowania pojazdu. AC – czyli autocasco – to ubezpieczenie dobrowolne, dedykowane do różnego typu zdarzeń losowych – uszkodzenie, zniszczenie, kradzież. Polisa NW to trzeci typ ubezpieczenia dedykowanego dla kierowców i wiąże się z pokryciem kosztów następstw wypadków nagłych.

Kolejne dwa typy ubezpieczenia samochodów to assistance oraz NNW. Pierwszy z nich gwarantuje, że w sytuacji wystąpienia zdarzeń losowych, zostanie ci udzielona określona pomoc – np.technologiczna. NNW dotyczy natomiast sytuacji utraty życia lub zdrowia.

Zamiast wykupywać poszczególne polisy osobno, możesz uzyskać je we wspólnym pakiecie. Rozwiązanie takie jest dedykowane dla kierowców o różny stażu za kierownicą oraz dysponujących maszynami różnej jakości. W każdym wypadku – wybór zintegrowanej oferty ubezpieczeń samochodowych jest atrakcyjne finansowo, gdyż wiąże się z niższymi stawkami opłat, niż w przypadku wykupu polis pojedynczo.

Oczywiście, dostępny pakiety polis obejmują także rozwiązania jeszcze bardziej rozbudowane – zawierające opcje dodatkowe. Do takich należy możliwość kompleksowej obsługi pojazdu w wybranych punktach serwisowych i salonach, dostęp do nowych i oryginalnych części zamiennych oraz minimum formalności i brak oczekiwania w kolejce w przypadku konieczności naprawy pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here