Pożyczki ratalne przez internet

Ofert kredytowych spotykamy wokół siebie mnóstwo. Reklamy telewizyjne, plakaty, witryny banków wręcz zachęcają do pozyskania w ten sposób dodatkowej gotówki. Jednak nie zawsze wiemy, gdzie szukać, aby wybrać najlepiej. Różnorodność propozycji, różne warunki uzyskania kredytu, długie umowy niejednokrotnie zniechęcają potencjalnego kredytobiorcę do skorzystania z najlepszego rozwiązania. Bierzemy wówczas kredyt, bez dogłębnej analizy konkurencji. Odpowiedzią na nasze kłopoty z wyborem jest Internet.
Każdy z nas spotyka się z kuszącymi propozycjami pozyskania dodatkowych pieniędzy. Plakaty reklamujące kredyty wprost uśmiechają się do nas, zachęcając do skorzystania. Nie jest to jednak łatwa decyzja, a powinniśmy ją poprzedzić rzetelnym rozpoznaniem rynku.
Po pierwsze: analizuj
Wszystkie oferty, które znajdziemy w tradycyjnej placówce banku po rozmowie z doradcą, czy w Internecie, powinniśmy bardzo dokładnie przeanalizować co najmniej pod kilkoma względami. Pierwszym musi być prowizja za udzielenie kredytu. Nie zawsze występuje, a często możemy wziąć promocyjny kredyt bez dodatkowej opłaty za jego przyznanie. Podobnie sprawa się przedstawia z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (rrso), którą każdy kredytodawca musi podać jasno w swojej ofercie. Warto poprosić o symulację rat dla konkretnej kwoty i okresu kredytowania, aby sprawdzić ile rzeczywiście będzie wynosić rata. Kolejnym, bardzo często pomijanym elementem, jest możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Jeśli bank na to pozwala sprawdźmy, czy nie naliczy prowizji. Niektóre instytucje kredytowe pozwalają na wcześniejszą spłatę już kolejnego dnia po uruchomieniu kredytu bez żadnej prowizji, inne z kolei umożliwiają spłatę bez ponoszenia dodatkowych kosztów dopiero po określonym czasie. Warto się zainteresować tym elementem umowy, ponieważ dobrze mieć możliwość wcześniejszej spłaty, bez kosztów.
Po drugie: porównuj
Ogromna ilość ofert kredytowych pozwala nam wybrać najlepszą propozycję pod kątem naszych możliwości oraz atrakcyjności. Nie zawsze jednak dysponujemy wiedzą w zakresie finansów, aby samodzielnie dokładnie przeanalizować wszystkie elementy dość skomplikowanej umowy. Najczęściej posiłkujemy się opinią doradców banku, którzy jak wiadomo będą zachwalać swoją propozycję, uznając ją za jedyną i najlepszą. Polegajmy na Internecie. Porównywarka kredytów gotówkowych będzie idealnym rozwiązaniem, które kompleksowo wskaże mocne i słabe punkty poszczególnych ofert. Najważniejsze jest to, że porówna kredyty dla konkretnej kwoty i wskazanego okresu kredytowania. Będzie to z pewnością bardzo obiektywny ranking, utworzony na nasze potrzeby. Dzięki niemu możemy skrupulatnie przeanalizować wszystkie możliwości i wybrać tę najlepszą.
Decydując się na kredyt, przerażają nas formalności, wnioski, umowy. Nie mamy na to czasu ani często odpowiedniej wiedzy, która pozwoli realnie ocenić każdą ofertę. Musimy poszukać narzędzi, dzięki którym proces kredytowania będzie łatwiejszy, a my będziemy mogli rzetelnie przeanalizować poszczególne propozycje. Po wyniku rankingu kredytów, który zrobi za nas Internet, będziemy mogli odwiedzić bank i doprecyzować ofertę lub też złożyć wniosek online wprost z linków umieszczonych w wynikach porównywarki. Jest to rozwiązanie bardzo cenne, które oszczędza nie tyko nasz czas, ale i pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here