Bank odmówił mi kredytu – co teraz?

Kredyt w banku

Nie ma nic lepszego niż zakupy. A jeszcze lepiej takie za gotówkę. Jeśli jednak nie mówimy o jedzeniu czy ubraniach, a znacznie większych wydatkach, nie zawsze zakup za gotówkę jest możliwy. Wtedy jednak do głowy przychodzi nam hasło bank. Jednak jak pokazuje życie nie jest to rozwiązanie dla każdego. A może jednak jest, tylko niewłaściwie się do tego zabieramy?

Kiedy szukamy dodatkowego finansowania pierwsze o czym myślimy to kredyt bankowy. Jednakże aby go otrzymać musimy wykazać się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie. Nie każdy zastanawia się nad tym jeszcze przed wizytą w banku. Dopiero kiedy to naszym oczom ukazuje się odmowa udzielenia kredytu, zapala nam się czerwona lampka – jak to możliwe?

Bank odmówił mi kredytu – co teraz?

Jeśli to właśnie nam bank odmówił udzielenia kredytu, powinniśmy przypomnieć sobie hasło trudne kredyty. To właśnie bowiem dotyczy sytuacji, w której się znajdujemy. Zanim powiemy co zrobić, musimy wspomnieć czego nie robić. Mianowicie, w tej sytuacji najgorszym błędem jest wysyłanie kolejnych wniosków kredytowych w innych placówkach. Musicie wiedzieć, że każde zapytanie o kredyt oraz decyzja odmowna udzielenia kredytu, są odnotowywane w BIK. Dla kolejnej instytucji, odmowa poprzedniej placówki jest pewnym sygnałem. Z kolei już trzy takie odmowy mogą zaprzepaścić nasze szanse na kredyt przez długi czas. Dlatego zamiast działać po omacku, na własną rękę, warto udać się do profesjonalisty, którym jest doradca kredytowy nie związany z żadnym bankiem.

Jeśli nie mamy wiedzy na temat finansów i produktów bankowych mamy małe szanse aby w takiej sytuacji ugrać coś samemu. Z kolei z pomocą pośrednika kredytowego dowiemy się nie tylko co było nie tak, ale i jak możemy temu zaradzić. Zdarzają się bowiem różne sytuacje. Od nieprawdziwych danych w BIK, przez nieświadomość, skończywszy na prostych błędach. Wielu kwestiom można często zaradzić, trzeba jedynie umieć je zidentyfikować i wiedzieć jak je naprawić.

Trudne kredyty dla zadłużonych

Jednym z najczęstszych przykładów, w których mamy do czynienia z trudnymi kredytami https://habzafinanse.com.pl/trudne-kredyty-dla-zadluzonych/ są kredyty dla zadłużonych. Nawet jeśli spłacamy wszystkie zobowiązania terminowo, ze względu na ilość i wysokość rat, nasza zdolność kredytowa jest znacznie obniżona. Kiedy nie spłacamy zobowiązań terminowo sytuacja staje się jeszcze trudniejsza. W takich sytuacjach tym bardziej nie powinniśmy działać w pojedynkę. Oczywiście wybór pośrednika kredytowego nie jest jednoznaczne z tym, że otrzymamy kredyt w banku. Jednakże z całą pewnością zostaną nam przedstawione wszelkie możliwości, a doradca wynegocjuje dla nas najlepszą ofertę jaka możliwa jest w nasze sytuacji do osiągnięcia, niezależnie czy będzie to bank czy instytucja pozabankowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here