Do czego przydają się kaptury foliowe

Kaptury foliowe na palety są przydatne z kilku powodów. Po pierwsze, pomagają one chronić produkty przed warunkami pogodowymi. Kiedy paleta jest przechowywana na zewnątrz, będzie narażona na działanie wody, brudu i innych zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić produkt lub doprowadzić do jego zepsucia, jeśli odpowiednio temu nie zaradzimy. Kaptur foliowy na palety pozwoli temu zapobiec, chroniąc produkt przed deszczem, śniegiem, wiatrem i innymi czynnikami, które mogłyby spowodować uszkodzenia.

Po drugie, foliowe kaptury na palety pomagają zachować świeżość produktów spożywczych poprzez utrzymywanie ich w chłodzie. Jest to szczególnie ważne podczas upałów, podczas których wiele rodzajów żywności powinno być przechowywane w niskiej temperaturze, aby się nie zepsuły oraz aby zachować ich smak i wartości odżywcze. Kaptur foliowy pomoże nam utrzymać te produkty w odpowiedniej temperaturze, podczas gdy będą one czekać na ciężarówkach lub dokach załadunkowych, aby nie przegrzały się przed ich wysłaniem.

Po trzecie, wygoda pakowania. Każdy, kto choć raz owijał towar na palecie folią stretch, wie, jak dużo czasu potrafi to zająć. Kaptur foliowy rozwiąże ten problem, wystarczy go naciągnąć na nasz towar znajdujący się na palecie. Pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko ogromną ilość czasu, ale również pieniędzy. Jedna czy dwie rolki folii stretch będą znacznie droższe niż jeden kaptur foliowy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje kapturów foliowych, a każdy z nich przydatny będzie do innego rodzaju towaru:

  • Kaptury termokurczliwe – są one wytwarzane z folii kurczącej się pod wpływem wysokiej temperatury. Poza ochroną towarów przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi opinają one również towar, stabilizując go dodatkowo. Kaptur ten można obkurczyć ręcznie za pomocą palnika lub w tunelach grzewczych.
  • Kaptury foliowe – jest to standardowy kaptur, który naciągamy na towar znajdujący się na palecie. Ich zaletą jest możliwość zabarwienia ich na dowolny kolor, co znacznie zwiększa estetykę ładunku.
  • Kaptury opakowaniowe – działają one na podobnej zasadzie co kaptury termokurczliwe, jednakże do ich zamknięcia nie musimy używać palnika, ani tunelu grzewczego. Często są one wyposażone również w filtry UV, co dodatkowo zabezpiecza ładunek przed słońcem. Można je również wykorzystać jako wkładkę służącą do wypełnienia powierzchni zbiorczych.

Jak widać, kaptury foliowe mają wiele zastosowań, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo naszych towarów podczas transportu oraz usprawnią proces ich pakowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here