Kalkulatory pożyczek i kredytów

Kredyty są czymś, co wiele osób przeraża. Na samą myśl w głowie rodzą nam się straszne obrazy: wielkie raty, które zjadają nam pół miesięcznej wypłaty, zaciskanie pasa, żeby na wszystko wystarczyło, czy w końcu komornicy zajmujący nam nasz ukochany telewizor… Czy słusznie?

Oczywiście zdarzają się oszuści, który chcą nas tylko naciągnąć, handel danymi, kredyty brane na fikcyjne osoby czy inne przykre sytuacje. Nie należy jednak skreślać wszystkich firm ze względu na oszustwa innych!

Kiedyś kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu był czymś zupełnie abstrakcyjnym. Dziś jest to osiągalne, a co więcej – popularne!

Potrzebujesz gotówki na nowy blender? Nie ma sprawy! Sięgnij po telefon i weź szybką pożyczkę! Brakuje Ci środków na opłacenie niespodziewanej naprawy samochodu? Spokojnie, nie musisz dzwonić do rodziny i prosić o pomoc, wystarczy mały kredyt!

Jesteśmy ludźmi i każdemu może zdarzyć się gorszy okres, niespodziewany wydatek czy zwyczajnie jakiś dołek, przez który nie możemy się teraz wyrobić ze wszystkimi opłatami.

Musimy sobie wtedy z tym poradzić. Jak? Jest wiele sposobów: pożyczka u znajomych i rodziny, chwilówka lub kredyt.

Kredyty natomiast są różne. Otwierają przed nami cały wachlarz możliwości. Możemy wziąć kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu lub wybrać się do stacjonarnego banku, zaczekać w kolejce, porozmawiać z pracownikiem banku i wziąć kredyt na miejscu. Pierwsza opcja jest zdecydowanie łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza. Mimo to cześć osób ma obawy.

Boimy się podawać swoje dane w internecie. Jest to uzasadnione, zawsze warto zachować ostrożność. Jednakże gdybyśmy za każdym razem tak strzegli własnej prywatności, jak działałyby portale społecznościowe, strony rezerwacyjne, serwisy pośredniczące między pracodawcami i pracownikami? I wreszcie jak dokonywalibyśmy np. rezerwacji lotów? Przecież podczas rezerwacji należy podać sporo własnych danych. Nie znam nikogo, kto osobiście wybierałby się na lotnisko by kupić bilet na lot, który miałby się odbyć za kilka tygodni… To strata czasu i pieniędzy. Dziś takie rzeczy robi się przez internet.

Podobnie jest z zakupami. Nie zastanawiamy się czy podawanie naszych danych jest dobrym pomysłem, a przecież zdradzamy wszystko: imię, nazwisko, adres, telefon, email… Ale przecież tak się robi! Wiele osób kupuje przez internet, to na pewno nie muszę się obawiać o swoje dane!

Może za jakiś czas podobnie będzie z bankowością online i branie kredytów gotówkowych bez wychodzenia z domu nie będzie niczym niezwykłym czy niepokojącym? W końcu zawsze znajdzie się coś na co taki kredyt mógłby nam się przydać.

Nowa pralka czy lodówka, samochód, remont mieszkania, drogi prezent dla kogoś bliskiego, wakacje, nowoczesny sprzęt… A to same „miłe wydatki”. Niestety często kredyty są nam potrzebne na mniej przyjemne sprawy… Lekarstwa czy leczenie, naprawa samochodu, nagłe wydatki lub nawet zakup opału na zimę. Zawsze znajdzie się powód by wydać pieniądze, skąd jednak te pieniądze mieć?

Są takie sytuacje, kiedy naprawdę nie mamy jak wybrać się osobiście do banku. Pożyczka bez wychodzenia z domu wydaje się wtedy idealnym rozwiązaniem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here