Szybka gotówka bez wychodzenia z domu.

Biorąc pożyczkę, często zastanawiamy się, ile w rzeczywistości będziemy musieli zwrócić. Bo przecież nie ma nic za darmo. Biorąc pożyczkę, musimy przecież zapłacić do banku należne odsetki, które czasem mogą być wręcz kosmiczne. Dlatego też warto sprawdzić wcześniej, ile będzie trzeba oddać, aby nie było później nieprzyjemnego zaskoczenia. Taką możliwość daje nam kalkulator pożyczkowy, dostępny przykładowo w internecie.

Pożyczkę bierzemy w różnych celach . Zazwyczaj kojarzą nam się one z dużymi kwotami, które zaciągamy na mieszkania czy też budowę domu i spłacamy potem niemal przez całe swoje życie. Jednak niektóre osoby pożyczki biorą co miesiąc, bo nie wystarcza im na życie. W zależności od rodzaju pożyczki obowiązują nas inne warunki i warto się z nimi dobrze zapoznać, zanim zdecydujemy związać się bankową umową. W końcu to poważna decyzja — szczególnie jeśli mowa o pożyczkach na długie lata, których konsekwencje mogą być bardzo odczuwalne i bolesne.

Można też wziąć kredyt hipoteczny, wtedy pod zastaw idzie nasza nieruchomość. Jednak wiele osób boi się takiego rozwiązania, ponieważ w razie nieprzewidzianych okoliczności życiowych, możemy stracić bardzo wiele. A wystarczy chwila moment, wypadek, choroba i momentalnie możemy nie być w stanie spłacić naszych zobowiązań.

Często ten ciężar niestety spada na naszych najbliższych, współmałżonków, rodziców, poręczycieli kredytu. Raczej nikt odpowiedzialny nie chce obarczać swoich najbliższych długami, które będą spędzać im sen z powiek. Dlatego też wielu boi się zaciągać dużych kredytów, których mogliby nie spłacić.

Niektórzy, zwłaszcza starsi ludzie, są zdania, że kredyty, to powszechnie panujące zło. Oni wolą całe życie oszczędzać, aby dopiero wtedy kupić sobie to, na co uzbierali. Czują się dzięki temu niezależni. To podejście oczywiście ma swoje zalety, jak i wady. Oszczędzanie jest oczywiście dobre, jeśli nie jest przesadne. Są osoby, które pod maską oszczędzania, wręcz biedują i żyją na skraju nędzy. Sami nie wiedzą dokładnie po co, bo nie mają jasno wyznaczonego celu. Tak po prostu się nauczyli, że trzeba oszczędzać, a pieniądze mogą się kiedyś przydać. Takie osoby przecież też umierają i nie rzadko pozostawiają pozostawiają po sobie ogromne majątki, spadki, z których przecież nie cieszą się już oni, ale ich bliscy.

Co innego, jeśli oszczędzamy na dany cel. Mamy jasno wyznaczone w głowie, że chcemy wybudować dom lub kupić mieszkanie czy też samochód. Wtedy, takie oszczędzanie ma sens. Kiedy uzbieramy już należytą kwotę i zrealizujemy nasz cel — powracamy do codziennych przyjemności, chociaż na chwilę, aż nie wyznaczymy obie nowego celu. Dzięki temu, oszczędzanie nie jest celem samo w sobie, a tylko środkiem do celu, jakim są wyższe rzeczy. Dlatego też, zanim zaczniemy oszczędzać, warto uświadomić sobie, po co właściwie to robimy i czy ma to jakiś większy sens. Jeśli nie, to czy na prawdę warto to robić? Czy nie lepiej żyć pełnią życia i nie martwić się na zapas nieprzewidzianymi sytuacjami? Wydaje się to o wiele lepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here