Pożyczka

Wiele osób zastanawia się czy warto brać pożyczki. Niektórzy nabrali zwyczaju posiadania długów. Gdy spłacą jeden kredyt biorą następny. Sprawą drugorzędną staje się czy potrzebują go faktycznie czy nie. Można powiedzieć, że sprawia im wielką przyjemność poczucie, że mają na koncie większą kwotę pieniędzy. To bardzo niebezpieczne i oparte na iluzji wrażenie jest tylko fatamorganą objętości. W rzeczywistości sporo kosztuje konsumenta kredytu, ale bywają ludzie tak przyzwyczajeni do obecności raty w ich życiu, że koszty nie wydają im się niczym nadzwyczajnym. Szczególnie dzieje się tak w środowiskach, gdzie wiele osób żyje na kredyt i jest to stała część ich funkcjonowania. Uprawiają wycieczki do placówek bankowych, a potem opowiadają o ich rezultatach sąsiadom i sąsiadkom. Niektórzy są bardziej wpływowi niż im się wydaje i chcąc dogonić swojego sąsiada w dziedzinie posiadania również zaciągają zobowiązania.

Niektórzy biorą kredyty z bardzo długim czasem spłacania rat. Oprocentowanie jest wtedy bardzo wysokie. Niektórzy przedsiębiorcy korzystają natomiast z możliwości wzięcia w leasing auta. Mając firmę, mamy koszty, więc udajemy się do salonu po nowe auto, które też staje się wtedy kosztem, nadwyżka podatku VAT, zostaje w kieszeni przedsiębiorcy. Warto dobrze przemyśleć taki zakup, bo choć wygląda kusząco, tak naprawdę jest zobowiązaniem i dopóki nie spłacimy w całości kredytu leasingowego, auto nie należy do nas.
Tak naprawdę wartość auta drastycznie spada zaraz po tym jak wyjedzie ono z salonu i choć mamy zapewniony bezpłatny serwis, koszty i tak są wysokie, lepiej jest się zastanowić czy to faktycznie nasza potrzeba. Może lepszym rozwiązaniem jest pożyczka na 12 miesięcy i zakup używanego auta w dobrym stanie. Wydaje się, że w przypadku zakupu samochodu nie ma rozwiązań idealnych. Jeśli ktoś bardzo ceni sobie własne poczucie komfortu i stać go na nowe auto to nie ma powodów, żeby z niego rezygnował na rzecz oszczędności, które i tak nie są pewne.
Ciekawą alternatywą może być jednak zakup samochodu stosunkowo młodego, ale nie z salonu. Co prawda takich młodych aut z niewielkim przebiegiem jest mało na rynku, ale warto na nich skupić swoją uwagę. Może się okazać, że taki samochód posłuży nam przez wiele lat.

Pożyczka z okresem spłaty 12 miesięcy nie jest wielkim zobowiązaniem, a czas prędko mija i spłacimy ją szybko.
Należy przeczytać jednak umowę kredytową, którą podpisujemy, sprawdzić Realną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania i zadać doradcy tyle pytań, ile to możliwe. Jeśli czegoś nie rozumiemy, to lepiej dopytać, niż potem być niemile rozczarowanym ukrytymi kosztami.
Brak kredytów i zobowiązań jest wspaniałym uczuciem wolności. Dobrze jest nauczyć się żyć inaczej i zacząć oszczędzać. Regularne odkładanie choćby niewielkich kwot da zdumiewające rezultaty. Każdy jest w stanie zaoszczędzić, nawet ten, kto ma bardzo niskie dochody. Warto żyć na tyle prosto, aby nie generować potrzeb i zachcianek, których i tak mamy zbyt wiele w dzisiejszych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here