Co warto wiedzieć o bitcoinach?

Kredyt hipoteczny jest specyficznych rodzajem kredytu, ponieważ jest on udzielany pod zastaw jakiejś nieruchomości. Także istnieje wiele warunków, które trzeba spełnić aby taki kredyt otrzymać.
Nie każdy posiada tzw. zdolność kredytową, czyli zdolność kredytobiorcy, czyli osoby, która stara się o kredyt hipoteczny w banku, do spłaty kwoty kredytu, w którą wchodzi nie tylko kwota zaciągnięta w banku ale także i jego odsetki, które są nieodłącznym elementem każdego kredytu. Każdy kredyt posiada oprocentowanie, z którym trzeba się liczyć, jeśli decydujemy się na podjęcie decyzji o wzięciu kredytu.
Także dużą rolę spełnia tutaj kwestia bycia w związku małżeńskim, ponieważ jeśli jest młode małżeństwo, które nigdy wcześnie nie brało żadnych kredytów a dodatkowo oboje dużo zarabiają i nie posiadają dzieci to ich zdolność kredytowa jest naprawdę wysoka.
Inaczej ocenia się kredyt hipoteczny dla singla. Kredyt hipoteczny dla singla jest zazwyczaj ostrzej oceniany przez bank. A właściwie są ostrzejsze warunki to obliczenia zdolności kredytowej singla. Wszystko dlatego, że singiel, który decyduje się na kredyt musi liczyć się z samodzielnym jego spłacaniem. W przypadku małżeństw mogą oni liczyć na siebie nawzajem, czyli jeżeli jedno z małżonków straci pracę to drugie może spłacać kredyt. Natomiast w przypadku singla, który straci pracę sytuacja jest bardzo zła, ponieważ jest on jedyną osobą zobligowaną do spłacania kredytu.
Wszystko to sprawia, że single są obarczani większymi kosztami kredytu hipotecznego niż np. małżeństwa. W przypadku kiedy singiel ubiega się o kredyt hipoteczny, bank narzuca mu wykupienie ubezpieczenia kredytu. Jest to zabezpieczenie dla banku ale także i dobre wyjście dla kredytobiorcy, który straci pracę. Wówczas ma jakieś koło ratunkowe w sytuacji, kiedy nie ma możliwości spłacać terminowo rat.
Od jakiegoś czasu banki życzą sobie posiadanie wkładu własnego od osób, których dochody nie przekraczają 3000 zł netto miesięcznie. Zatem single pracujący w wielkich korporacjach mają większe możliwości w bankach niż single, którzy zarabiają tzw. najniższą krajową.
Osoby ubiegające się o kredyt a zarabiające poniżej 3000 złotych netto miesięcznie muszą liczyć się z tym faktem posiadania własnego wkładu. Niestety nie każdy posiada własne oszczędności. Wówczas zazwyczaj taki kredyt hipoteczny jest im odmawiany. Takie są aktualne warunki udzielania kredytów dla singli.
Państwo także oferuje pomoc dla osób starających się o własne mieszkania. Można starać się o takie dofinansowanie dla młodych. Jest to program skierowany głównie do małżeństw, jednak single też mogą jak najbardziej z niego korzystać. Jest to dobre rozwiązanie dla osób starających się o kredyt dla mieszkanie, ponieważ część tego kredytu spłaci za nie państwo. Wówczas mogą oni przez pewien okres czasu spłacać dużo mniejsze raty niż spłacaliby normalnie, ponieważ część raty będzie spłacało za nie państwo. Dużo osób korzysta z tego programu, ponieważ jest to dobry start dla małżeństw i singli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here